Октябрь 21, 2017

Про лотерею

Почнемо з того, що це взагалі таке — Green Card?

Green Card (на українській можна називати «грін карта» або «грін кард») — це документ, який дозволяє його володареві постійно жити в США. Маючи «грін карту», ​​людина може легально працювати, відвідувати родичів і друзів, відпочивати, вчитися, займатися бізнесом, подорожувати, купувати нерухомість в США і т.д. Загалом, людина стає майже «американцем», сам вирішує, де жити і чим займатися. Якщо скористатися офіційним терміном, Green Card — це вид на проживання США.

Власникові «грін карти» не потрібна американська віза — він може приїжджати і їхати тоді, коли йому зручно. Єдина вимога: бажано знаходитися в США не менше 6 місяців в році. «Грін карта» видається на безстроковій основі, так що якщо не здійснювати злочинів і не їхати з США надовго, цей статус збережеться назавжди. Через п’ять років володіння «грін картою» можна звернутися за американським громадянством — це дає деякі додаткові переваги і знімає вимогу щодо обов’язкового 6-місячного знаходженню в США. Отримавши американське громадянство, людина стає вже справжнім американцем

Є кілька основних способів отримати «грін карту»:

Наприклад, «грін карту» дають тим, хто укладає шлюб з громадянином США.
Також «грін карту» можуть отримати ті, у кого в США проживають близькі родичі.
За запитом американських компаній «грін карти» видають високо-кваліфікованих фахівців, в яких ці компанії персонально зацікавлені.
«Грін карти» отримують і ті, кому в США надається притулок.
І, нарешті, «грін карту» можна виграти в лотереї. І це не жарт! Сполучені Штати Америки дійсно щорічно офіційно проводять розіграш 50 тисяч «грін карт».
А навіщо Америцям лотерея Green Card?

Лотереєю даний захід прийнято називати тому, що переможці визначаються випадковим чином (на ймовірність виграшу не впливає ні знання англійської мови, ні вік, ні професія — взагалі нічого, тільки везіння). Офіційно в американському законодавстві цей захід іменується Diversity Immigrant Visa Program (в перекладі на українську «Візова програма для іммігрантів з різноманітністю»). Завдання лотереї полягає в залученні іммігрантів з тих країн, які недостатньо представлені в Америці.

Сполучені Штати — країна унікальна. Вона заснована емігрантами і потребує безперервного припливу нових людей, що володіють сміливістю і хваткою. За рахунок лотереї США продовжують залучати досвід, культуру і знання з усіх куточків планети. Адже в тому числі і за рахунок різноманітності (багатонаціональності) свого населення Сполученим Штатам Америки вдалося добитися лідируючих позицій в світі. Кожен народ вніс свою лепту в розвиток країни.

Крім того, до імміграції зазвичай схильні ті, у кого «є ще порох в порохівницях»: активна молодь і найбільш діяльні представники більш старшого покоління. Ті, хто готові почати з нуля в новій країні, здатні до самостійного вирішення всіх життєвих питань, з легким нальотом «авантюризму». Така аудиторія бажана для будь-якої капіталістичної країни, тим більше, для США.

Виграш у лотереї, безумовно, самий загальнодоступний спосіб імміграції в США. Брати участь в лотереї можуть майже все. Витрати переможців до в’їзду в США відносно невеликі. Знання англійської мови для отримання імміграційної візи не потрібно. Ніяких особливих вимог до утворення або стажу роботи немає.

Але також необхідно відзначити, що пошуком житла та роботи переможцям потрібно займатися самим. Та й всі інші турботи, що виникають в процесі імміграції, також лягають на власні плечі. Розраховувати можна тільки на себе і на своїх знайомих. Америці потрібні нові Колумби, а не нахлібники. Ви готові?

Як і коли проводиться лотерея Green Card?

Перший розіграш лотереї відбувся в 1994 році і з тих пір проводиться щороку. Організовує лотерею Державний Департамент США. Для участі в лотереї необхідно подати заявку відповідно до правил, які публікуються незадовго до початку прийому заявок. Офіційний прийом заявок проходить восени (зазвичай в жовтні і листопаді).

А розіграш проходить навесні. Після завершення прийому заявок комп’ютер випадковим чином визначає щасливчиків, яким надається можливість отримати «грін карту». В останні роки розіграш проводиться 1 травня. Саме після цієї дати всі учасники за допомогою номерів своїх заявок (Confirmation Number) можуть дізнатися результат на офіційному сайті. Якщо результат позитивний, то протягом певного терміну потрібно пройти процедуру отримання імміграційної візи. З імміграційною візою переможці приїжджають в США і отримують там «грін карту».

Разом з переможцем в США за грін картами можуть їхати його дружина / чоловік (навіть якщо шлюб укладено після виграшу) і їх діти у віці до 21 року. Передати «грін карту» іншим членам сім’ї в рамках лотереї неможливо. Щоб відвідати переможця, інші родичі та друзі можуть пробувати отримати гостьову візу.

Для цілей лотереї всі сторани діляться на регіони. Всього регіонів шість: Азія, Африка, Європа, Океанія, Північна Америка, Південна і Центральна Америка. Заявки кожного регіону конкурують між собою. За приблизними оцінками, серед уродженців європейських країн щорічно виграє одна з 25 сімей, за умови, що беруть участь заявки обох подружжя. Шанси одиночної заявки, відповідно, в два рази менше. Хто не виграв, може брати участь знову — щороку.

Щоб стати учасником лотереї, необхідно відповідати мінімальним вимогам. Детальніше про це — в правилах лотереї.